You are currently viewing FINALIZAREA PROIECTULUI EDUCATIONAL INTITULAT “VREAU SĂ TE VĂD ZÂMBIND!”

FINALIZAREA PROIECTULUI EDUCATIONAL INTITULAT “VREAU SĂ TE VĂD ZÂMBIND!”

               

 

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, luni 27 iunie 2016, a avut loc încheierea Proiectului educational intitulat Vreau să te văd zâmbind!, desfășurat în cadrul școlii gimnaziale din localitatea Vizurești în colaborare cu Centrul de tip familial Găvana din Pitești, sub coorodonarea doamnei Profesor de religie Daniela Nicoleta Din și a doamnei prof. Nicoleta Sandu.
   Activitățile proiectului au constat din: susținerea unui concert de către elevii școlii din Vizurești la Centrul familial Găvana din Pitești și înregistrarea unui CD, oferirea de daruri copiilor din centrul piteștean, organizarea unui atelier de lucru având ca temă principală milostenia, realizarea de activități literare și un plelerinaj în Municipiul Târgoviște și împrejurimi, la importante locașuri de cult, precum: Catedrala Mitropolitană și închinarea la moaștele Sf. Ier. Nifon, Patriarhul Constantinopolului și Mitropolitul Țării Românești, Mănăstirea Dealu și Mănăstirea Stelea.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI