You are currently viewing FUNDAȚIA CARA BELLA INTERNATIONAL DIN GĂEȘTI SPRIJINITĂ DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

FUNDAȚIA CARA BELLA INTERNATIONAL DIN GĂEȘTI SPRIJINITĂ DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

              

 

      Miercuri, 15 noiembrie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile: Mogoșani, Mânăstirea Cobia, Mislea, Mânăstioara și Zăvoiu , Protoieria Găești, au dăruit produse alimentare Fundației Cara Bella International din Găești, ce are în grijă, în centrul special amenajat, copii cu grave dizabilități.

      Reamintim că această acțiune, ce manifestă iubirea creștină față de aproapele, face parte din proiectul Eparhial de ajutorare săptămânală a centrelor sociale din județul nostru, derulat ca urmare a inițiativei Înaltpreasfinției Sale.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI