You are currently viewing GRIJA FAȚĂ DE APROAPELE – PREOCUPARE PRINCIPALĂ A BISERICII STRĂMOȘEȘTI

GRIJA FAȚĂ DE APROAPELE – PREOCUPARE PRINCIPALĂ A BISERICII STRĂMOȘEȘTI

Centrul Social Rezidențial de Asistență  Medico – Socială, din localitatea Racovița a primit, vineri, 18 iunie 2021, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, produse alimentare și de curățenie din partea parohiilor: Hăbeni, Mărcești, Raciu, Racovița, Ulmi și  Văcărești, din cadrul Protoieriei Târgoviște Sud.

Inițiat de către Înaltpreasfinția Sa, proiectul filantropic de sprijinire săptămânală a câte unei instituții sociale din județul Dâmbovița, manifestă grija față de aproapele și nevoia de sprijinire concretă a nevoilor din comunitatea noastră locală.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI