You are currently viewing ÎMBRĂCĂMINTE PENTRU INSTITUȚII SOCIALE DIN CADRUL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

ÎMBRĂCĂMINTE PENTRU INSTITUȚII SOCIALE DIN CADRUL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

     

  

    Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, marți, 13 septembrie 2016, Parohia Rățoaia, prin intermediul Pr. Ionuț Grecu, cu sprijinul Direcției Generale Regionale a Finanțelor Publice București, sub coordonarea domnului Director General Sorin Cristian Giuvelea, a oferit articole de îmbrăcăminte Centrului Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei, Centrului de Servicii Sociale Bucșani și enoriașilor Parohiei Rățoaia, în valoare totală de peste 10.000 lei.

   Acțiunea social-filantropică a venit în sprijinul celor îngrijiți de instituțiile sociale și parohia mai sus menționată, promovând solidaritatea și iubirea de aproapele, precum și invitând, instituții, oameni și comunități la imitarea acestui gen de angajament social.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI