You are currently viewing ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI A ÎNCEPUT CAMPANIA DE DONARE DE SÂNGE PENTRU VICTIMELE TRAGEDIEI DE LA CREVEDIA

ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI A ÎNCEPUT CAMPANIA DE DONARE DE SÂNGE PENTRU VICTIMELE TRAGEDIEI DE LA CREVEDIA

Pentru a veni în sprijinul victimelor de la Crevedia, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, luni, 28 august 2023, a început campania de donare de sânge, la care au participat 45 de persoane, clerici și credincioși, de la Protoieriile Târgoviște Sud și Târgoviște Nord.

Această acțiune filantropică va continua și în zilele următoare, Eparhia noastră implicându-se activ în ajutorarea victimelor tragediei de la Crevedia.

Reamintim că Arhiepiscopia Târgoviștei se va ocupa de înmormântarea celor trecuți la cele veșnice și va dona câte 5.000 de lei familiilor celor decedați, oferă consiliere duhovnicească membrilor familiilor celor decedați și va fi alături de familiile care și-au pierdut casele, sprijinindu-le în reconstrucția sau reparația lor.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI