You are currently viewing ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI, ACȚIUNE FILANTROPICĂ LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN

ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI, ACȚIUNE FILANTROPICĂ LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN

 

               

 

Vineri, 22 ianuarie 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, prin intermediul Sectorului Social-Filantropic și Misionar al Arhiepiscopiei Târgoviștei, Parohia Vlădeni, reprezentată de Pc. Pr. Dorinel Neculăescu, împreună cu Pc. Pr. Sorin Neculăescu, Protopopul Protoieriei Târgoviște Sud, în colaborare cu domnul Călin Marin, Primarul Comunei Vlădeni, a oferit daruri, constând în alimente, copiilor de la Apartamentul Social de tip familial Sf. Ier. Nicolae din cadrul Centrului Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI