You are currently viewing ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI – ACȚIUNE SOCIAL-FILANTROPICĂ LA CENTRUL DE SERVICII SOCIALE DIN GĂEȘTI ȘI LA CENTRUL PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE DE LA PĂTROAIA

ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI – ACȚIUNE SOCIAL-FILANTROPICĂ LA CENTRUL DE SERVICII SOCIALE DIN GĂEȘTI ȘI LA CENTRUL PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE DE LA PĂTROAIA

        

 

Marți, 15 decembrie 2015, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, membri Cercului Științific „Dăruind vei dobândi”, din cadrul Facultății de Teologie și Științele Educației a Universității „Valahia” din Târgoviște, coordonați de domnul Asist. univ. dr. Traian Alexandru Miu, alături de membri Comitetului de tineri ai Parohiei Bădulești, însoțiți de Pr. Gheorghe-Preda Vasile Silviu, au oferit daruri copiilor asistați din cadrul Centrului de Servicii Sociale din Găești și bătrânilor din cadrul „Centrului pentru persoane vârstnice” de la Pătroaia.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI