You are currently viewing ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI, CAMPIONATUL DE FOTBAL CUPA PRIETENIEI

ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI, CAMPIONATUL DE FOTBAL CUPA PRIETENIEI

         

 

     

 

      Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, joi, 12 iulie 2018, Arhiepiscopia Târgoviștei a organizat cea de a II-a ediție a Campionatului de Fotbal „Cupa Prieteniei”, la care au participat 112 tineri, din 16 parohii din Protoieria Titu.

      Locul I a fost câştigat de echipa Parohiei Niculești, locul II de echipa Parohiei Slobozia Moară, iar locul III de echipa Parohiei Dârza.

      Toți participanții au primit din partea Centrului Eparhial trofee, diplome, medalii, rucsacuri, mingii de fotbal, tricouri și alte articole sportive.

      Această activitate sportivă aparține proiectului nostru eparhial dedicat tinerilor din comitetele parohiale, fiind un prilej de socializare, prietenie și de comuniune, astfel de competiții urmând a se desfășura, în continuare, și în alte domenii sportive.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI