You are currently viewing ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI CONTINUĂ CAMPANIA FILANTROPICĂ “DONEAZĂ SÂNGE SALVEAZĂ O VIAŢĂ”

ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI CONTINUĂ CAMPANIA FILANTROPICĂ “DONEAZĂ SÂNGE SALVEAZĂ O VIAŢĂ”

          

 

 

   Miercuri, 30 septembrie 2015, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, în Arhiepiscopia Târgoviştei a continuat campania Patriarhiei Române, intitulată ”Donează sânge salvează o viaţă”, care s-a desfăşurat la Spitalul din localitatea Voineşti, județul Dâmboviţa.
   La această acţiune filantropică au participat voluntari, preoţi şi credincioşi de la parohiile din Protoieria Târgovişte Nord, care au dorit să doneze sânge, urmând ca această campanie să continue şi în alte localităţi ale Eparhiei noastre.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI