You are currently viewing ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI – DARURI PENTRU COPII AI ŞCOLII GIMNAZIALE “PICTOR NICOLAE GRIGORESCU” DIN ORAŞUL TITU

ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI – DARURI PENTRU COPII AI ŞCOLII GIMNAZIALE “PICTOR NICOLAE GRIGORESCU” DIN ORAŞUL TITU

           

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhipiscop și Mitropolit NIFON, marţi, 5 aprilie 2016, la Şcoala Gimnazială „Pictor Nicolae Grigorescu” din Titu, au fost oferite daruri, în alimente şi obiecte de cult, pentru 30 de elevi, în baza parteneriatului dintre Arhiepiscopia Târgoviştei, Şcoala „Coresi” din Târgovişte şi Şcoala Gimnazială „Pictor Nicolae Grigorescu” din Titu.
   Acestea au fost obţinute prin bunăvoinţa Înaltpreasfinţiei Sale şi a unor generoşi sponsori, fiind oferite copiilor de către Pc. Pr. Daniel Bălăjel, Consilier Eparhial, doamna prof. Simona-Maria Mihai, vicepreşedinte al Asociaţiei Părinţi pentru Ora de Religie, filiala Dâmboviţa, şi director adjunct al Şcolii “Coresi” , doamna prof. Elena Marica, de la aceaşi şcoală, dl. prof. Marcel Dantiş, director al Şcolii Gimnaziale „Pictor Nicolae Grigorescu” din Titu, precum şi doamna prof. Oana Hrehoreşen.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI