You are currently viewing ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI SE DERULEAZĂ CONTINUARE CAMPANIA „DONEAZĂ SÂNGE SALVEAZĂ O VIAŢĂ”

ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI SE DERULEAZĂ CONTINUARE CAMPANIA „DONEAZĂ SÂNGE SALVEAZĂ O VIAŢĂ”

          

 

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, joi, 15 octombrie 2015, a continuat campania Donează sânge, salvează o viață, în Eparhia noastră, de data aceasta ea derulându-se la spitalul din localitatea Pucioasa, județul Dâmboviţa.
   La această acțiune au luat parte voluntari, preoţi şi credincioşi de la parohii din Protoieria Pucioasa care şi-au manifestat dorința de a dona sânge. Menționăm că în perioada următoare campania se va derula şi în alte localităţi din Arhiepiscopia Târgoviștei.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI