You are currently viewing ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI SE DESFĂŞOARĂ CAMPANIA FILANTROPICĂ “DONEAZĂ SÂNGE SALVEAZĂ O VIAŢĂ”

ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI SE DESFĂŞOARĂ CAMPANIA FILANTROPICĂ “DONEAZĂ SÂNGE SALVEAZĂ O VIAŢĂ”

           

 

   Marţi, 1 septembrie 2015, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON s-a desfăşurat, la Centrul de Transfuzie Sanguină din Târgovişte, campania Patriarhiei Române intitulată ”Donează sânge salvează o viaţă”.
   La această acţiune filantropică au participat, voluntar, preoţi şi credincioşi de la parohiile din Municipiul Târgovişte şi din apropiere, care au dorit să doneze sânge, urmând ca în perioada următoare campania să se desfăşoare şi în celelalte protoierii ale Eparhiei noastre.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI