You are currently viewing ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI – SOLIDARITATE PAROHIALĂ PENTRU O FAMILIE NĂPĂSTUITĂ DIN LOCALITATEA TELEȘTI

ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI – SOLIDARITATE PAROHIALĂ PENTRU O FAMILIE NĂPĂSTUITĂ DIN LOCALITATEA TELEȘTI

          

 

   Vineri, 13 ianuarie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, preoții: George Stoica de la Parohia Telești, Dinu Alexandru de la Parohia Ludesti, Ion Hera de la Parohia Scheiu I și Marian Sinca de la Parohia Scheiu II, împreună cu Pr. Protopop Marius Traian Stan de la Protoieria Găești, au oferit alimente și produse de strictă necesitate pentru o familie a cărei casă a fost mistuită de flăcări din localitatea Telești. În prezent, parohiile se implică în organizarea unei colecte pentru a ajuta familia năpăstuita să-și refacă locuința.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI