You are currently viewing ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI- SOLIDARITATE SI SPRIJIN FINANCIAR PENTRU UN COPIL DIN GĂEȘTI SUFERIND DE O BOALĂ GRAVĂ

ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI- SOLIDARITATE SI SPRIJIN FINANCIAR PENTRU UN COPIL DIN GĂEȘTI SUFERIND DE O BOALĂ GRAVĂ

   

 

   Joi, 9 martie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, la Casa de Cultură din Găești, cu sprijinul Arhiepiscopiei Târgoviștei, Protoieria Găești, împreună cu Asociația de părinți Junior 13 a Colegiului National Vladimir Streinu și a Primariei Găești, a organizat un spectacol de teatru, în beneficiul unui copil, în vârstă de 9 ani, care suferă de o gravă afecțiune.

   În urma acestei acțiuni social-filantropice a fost strânsă suma de 13.000 lei, necesară pentru continuarea tratamentului și construcția unei case noi. De aceea, sprijinul pentru ajutorarea acestui tânăr va continua și în perioada următoare, acestei initiative, sperăm, că se vor asocia și alții, oameni și instituții, care se vor deschide, cu generozitate, nevoilor aproapelui lor.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI