You are currently viewing ÎN CADRUL PARTENERIATULUI CU BISERICA – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA ȘCOALA DIN ODOBEȘTI

ÎN CADRUL PARTENERIATULUI CU BISERICA – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA ȘCOALA DIN ODOBEȘTI

În cadrul parteneriatului dintre Școală Gimnazială Odobești-structura Crovu și parohiile Crovu și Zidurile, marți, 20 decembrie 2022, în apropierea sărbătorii Nașterii Domnului, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, sub coordonarea doamnei Prof. Ilona-Gabriela Stroe, a doamnei Prof. Florentina Ciupercă, a domnului director Prof. Aurelian Rădoi și a Pr. Victor Stanciu de la Parohia Domnița Bălașa, s-a desfășurat activitatea educațională intitulată „Hristos se naște, slăviți-L!”
În cadrul acesteia, elevii claselor a II-a, a III-a, a V-a și a VI-a au prezentat un moment artistic, constând dintr-o scenetă, poezii și colinde.
Au fost prezentate, momentele biblice legate de Nașterea Domnului, dar și obiceiuri și tradiții românești legate de această mare sărbătoare a tuturor creștinilor.
După ce au colindat, elevii au primit dulciuri și ornamente pentru bradul de Crăciun.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI