You are currently viewing ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ A PAROHIEI SF. NICOLAE-SIMULEASA LA ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI VITEAZU DIN TÂRGOVIȘTE

ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ A PAROHIEI SF. NICOLAE-SIMULEASA LA ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI VITEAZU DIN TÂRGOVIȘTE

 

  

 

   În cadrul parteneriatului dintre Biserică și Școală, vineri, 12 mai 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, Pc. Pr. Gabriel Furtună, de la Parohia Sf. Nicolae-Simuleasa din Târgoviște, a desfășurat, împreună cu doamna Vasilica Movileanu, profesor de Religie, activitatea catehetică comună, la clasa a V-a de la Școala Gimnazială Mihai Viteazu, intitulată Creștinul acasă și în biserică.

   Parte a parteneriatului dintre parohia și școala mai sus menționate, această activitate a avut ca obiectiv aprofundarea unor noțiuni catehetice necesare unei educații creștine complete elevilor și consolidarea unor deprinderi religioase.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI