You are currently viewing ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ COMUNĂ A PAROHIEI MORENI II ȘI A COLEGIULUI I.L. CARAGIALE DIN MORENI LA CENTRUL SOCIAL DE LA ȚUICANI

ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ COMUNĂ A PAROHIEI MORENI II ȘI A COLEGIULUI I.L. CARAGIALE DIN MORENI LA CENTRUL SOCIAL DE LA ȚUICANI

  

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, marți, 16 mai 2017, în cadrul parteneriatului dintre Biserică și Școală, urmare a colaborării dintre Parohia Moreni II si Colegiul I.L. Caragiale din Moreni s-a derulat activitatea educațională intitulată „Împreună pentru zâmbete”, la Centrul Social de la Țuicani.

   Preotul împreună cu profesorii de religie și desen, alături de elevi de la liceu au vizitat centrul, oferind produse alimentare, rechizite și obiecte religioase. Elevii au interpretat câteva cântece și au desenat împreună cu copiii de la centru, în dorința de a le oferi speranță și încredere, dar și mărturia solidarității creștine.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI