You are currently viewing ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ ÎN CADRUL PAROHIEI STAVROPOLEOS DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ ÎN CADRUL PAROHIEI STAVROPOLEOS DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

               

 

   Sâmbătă, 11 februarie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, membri ai comitetului de tineri ai Parohiei Stavropoleos din Moreni, alături de alți tineri, sub coordonarea preoților Răzvan Ioniţă și Claudiu Şerban, au desfășurat o activitate ce a presupus confecționarea de felicitări și mărțișoare pentru a fi oferite credincioaselor ce vor fi prezente în cadrul sfântului locaș, la început lunii martie. Această activitate parohială a fost posibilă și datorită implicării doamnei Carolina Șerban, bibliotecar și responsabil C.D.I., din partea Școlii nr. 1 Moreni, și a doamnei Profesor Rodica Sandu, din partea Clubului Copiilor din Moreni.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI