You are currently viewing ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ- ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA GĂEȘTI ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ- ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA GĂEȘTI ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

     

 

   Luni, 27 martie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, în cadrul parteneriatului dintre Biserică și școală, s-a desfășurat la Centrul After School – Gherghești din Parohia Gherghești, activitatea educațională cu tema „Sărbătoarea Bunei Vestiri în iconografia ortodoxă”, coordonată de Pr. Mihail Neculaescu și doamnele Mariana Radu-Stancu și Mihaela Georgescu. În cadrul acestei manifestări, părintele mai sus menționat a prezentat tema activității,iar, la final, a oferit copiilor prezenți icoane și cărți tipărite de Editura Arhiepiscopiei Târgoviștei.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI