You are currently viewing ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA PAROHIA BĂLENI – SÂRBI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA PAROHIA BĂLENI – SÂRBI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

 

   

   Duminică, 5 martie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, în cadrul Parteneriatului dintre Biserică și Școală, 28 de elevi de la clasa I, de la Liceul Udrea Băleanu, din localitate, au participat, însoțiți de profesorii lor, la Sfânta Liturghie din cadrul bisericii Parohiei Băleni – Sârbi.

   La finalul, sfintei slujbe, elevii au prezentat o scenetă cu ocazia Zilei Internaționale a Femeii, cu titlul „Mama-icoană vie„, în cadrul căreia au recitat poezii și au cântat melodii religioase. La finalul evenimentului, elevii au primit daruri, din partea parohiei.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI