You are currently viewing ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ŞI ȘCOALĂ – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA PAROHIA NICULEŞTI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ŞI ȘCOALĂ – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA PAROHIA NICULEŞTI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

           

 

  Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și MitropolitNIFON,marți, 11 aprilie 2017, în cadrul parteneriatului dintre Biserică şi Școală, cu ocazia Anului omagial dedicat Sfintelor Icoane, al iconarilor şi pictorilor bisericeşti, la biserica Parohiei Niculeşti, Protoieria Titu, s-a desfășurat activitatea cu tema „Inițierea în tainele picturii”.
   La această activitate, au participat elevii claselor gimnaziale primare, însoțiți de către domnul Oprea Adrian, profesor de Religie, și preoții Iulian Dinu şi Lucian Bordei, având ca îndrumător pe domnul pictor bisericesc Sebastian Balia. În cadrul activității, elevii au pictat icoane din biserică, iar, la final, au primit diplome și daruri.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI