You are currently viewing ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA ȘCOALA CORESI DIN TÂRGOVIȘTE

ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA ȘCOALA CORESI DIN TÂRGOVIȘTE

   

 

   Joi, 9 martie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, în cadrul parteneriatului dintre Biserică și Școală, a avut loc, la Școala Coresi din Târgoviște, finalizarea proiectului privind participarea la Concursul național de creație Icoana și Școala Mărturisirii, la care au participat 30 de elevi de la clasele I-VIII. Portofoliul realizat a avut titlul Icoana din sufletul copilului și mărturisirea adevărului și a fost coordonat de: Pc. Pr. Voicu Radu Ștefan de la Parohia Mitropolia din Târgoviște, doamna Simona-Maria Mihai, Profesor de Religie și Vicepreședinte A.P.O.R., filiala Dâmbovița, doamna Marica Elena, Profesor de Religie, și doamna Nedelcu Maria, Profesor de Limba și literatura română.

 

BIROUL PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI