You are currently viewing ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ, ÎN PAROHII ALE PROTOIERIEI TÂRGOVIȘTE SUD AU FOST ORGANIZATE MAI MULTE ACTIVITĂȚI MISIONAR-EDUCAȚIONALE

ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ, ÎN PAROHII ALE PROTOIERIEI TÂRGOVIȘTE SUD AU FOST ORGANIZATE MAI MULTE ACTIVITĂȚI MISIONAR-EDUCAȚIONALE

     

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, luni, 12 decembrie 2016, în cadrul parteneriatului dintre Biserică și Școală, în parohii ale Protoieriei Târgoviște Sud au fost organizate mai multe activități misionar-educaționale, dintre care amintim de Parohia Sf. Ier. Nifon din Târgoviște, care a oferit copiilor din clasele I-IV, de la Școala „Smaranda Gheorghiu” din Târgoviște, daruri constând din dulciuri, și de Parohia Moreni II, care, de asemenea, a oferit daruri colindătorilor de la Colegiul Național „I.L. Caragiale” din Moreni.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI