You are currently viewing ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ – PAROHIA PIETROȘIȚA III A OFERIT O MASĂ DE SĂRBĂTOARE UNOR ELEVI DIN LOCALITATE

ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ – PAROHIA PIETROȘIȚA III A OFERIT O MASĂ DE SĂRBĂTOARE UNOR ELEVI DIN LOCALITATE

     

 

 

   Joi, 2 februarie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, în cadrul parteneriatului dintre Biserică și Școală, după slujba hramului bisericii, Pr. Paroh Ciprian POPESCU de la Parohia Pietroșita III, cu sprijinul enoriașilor, a dăruit, la Căminul cultural din localitate, o masă de sărbătoare pentru la 60 de elevi din parohie, ca semn de solidaritate, comuniune și filantropie.
   Cu acest prilej, în cadrul dialogului dintre preot și elevi s-a reafirmat nevoia de modele și necesitatea fundamentării vieții pe principiile evanghelice, pentru a sprijini crearea unei societăți în care să fie aprofundată iubirea, pacea, dreptatea și reconcilierea.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI