You are currently viewing ÎN CADRUL PARTENERITULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ DESFĂȘURATĂ DE PAROHIA VIFORÂTA LA GRĂDINIŢA NR. 16 DIN TÂRGOVIŞTE

ÎN CADRUL PARTENERITULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ – ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ DESFĂȘURATĂ DE PAROHIA VIFORÂTA LA GRĂDINIŢA NR. 16 DIN TÂRGOVIŞTE

    

 

 În cadrul parteneriatului dintre Parohia Viforâta și Grădiniţa nr. 16 din Târgovişte, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, joi, 6 aprilie 2017, s-a desfășurat activitatea educațional-creștină, cu titlul Bucuria Sfintelor Paşti în sufletul copiilor. Această acțiune a avut loc la grădiniţă, în cadrul parteneriatului educaţional Micul creştin, derulat la grupa mică – Fluturaşii jucăuşi.

   Preotul Cosmin Santi a avut un dialog cu copiii, după care le-a vorbit acestora despre semnificaţia sărbătorii Învierii Domnului, despre tradiţiile şi obiceiurile creştine din această perioadă şi despre iubirea şi grija faţă de semenii aflaţi în nevoie. La sfârşitul activităţii copiii au primit daruri.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI