You are currently viewing ÎN COMUNA MOROIENI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI, AU FOST SĂRBĂTORITE 58 DE CUPLURI LA JUMĂTATE DE SECOL DE EXISTENŢĂ

ÎN COMUNA MOROIENI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI, AU FOST SĂRBĂTORITE 58 DE CUPLURI LA JUMĂTATE DE SECOL DE EXISTENŢĂ

 

 

          

 

   Duminică, 13 martie 2016, la Căminul Cultural din Comuna Moroieni, preoţii de la parohiile Moroieni I, Moroieni II şi Moroieni Glod, Protoieria Pucioasa, au săvârşit o slujbă de Te Deum pentru cele 58 de cupluri din comuna Moroieni care au împlinit 50 de ani de căsătorie, în cadrul unei ceremonii speciale, în care primarul comunei a oferit diplome acestor familii.
   Această acţiune a evidenţiat valorile familiei tradiţionale, româneşti şi creştine, arătând că la fundamentul societăţii noastre nu pot sta decât principiile autentic evanghelice.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI