You are currently viewing Înaltpreasfinţitul Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON a primit vizita domnului Călin Popescu Tăriceanu – Președintele Senatului României

Înaltpreasfinţitul Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON a primit vizita domnului Călin Popescu Tăriceanu – Președintele Senatului României

         

 

 

      În ziua de 04 martie 2016, la Reşedinţa Mitropolitană din Târgovişte, Înaltpreasfinţitul Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON a primit vizita domnului Călin Popescu Tăriceanu, Preşedintele Senatului României și a domnului deputat Daniel Constantin, fost ministru al Agriculturii. Au fost de față de asemenea, domnii senatori Nicolae Nasta și Daniel Chițoiu, precum și domnii deputați Florea Damian și Georgică Dumitru.
          În cadrul discuţiilor au fost abordate diferite probleme referitoare la misiunea Bisericii, în special cu privire la slujirea socială şi prezenţa acestei instituţii fundamentale a neamului românesc, în societatea contemporană.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI