You are currently viewing ÎNALTPREASFINȚITUL PĂRINTE MITROPOLIT NIFON A PARTICIPAT LA FESTIVITĂȚILE ANIVERSARE DEDICATE CELOR 26 DE ANI DE LA ÎNFIINȚAREA UNIVERSITĂȚII VALAHIA DIN TÂRGOVIȘTE

ÎNALTPREASFINȚITUL PĂRINTE MITROPOLIT NIFON A PARTICIPAT LA FESTIVITĂȚILE ANIVERSARE DEDICATE CELOR 26 DE ANI DE LA ÎNFIINȚAREA UNIVERSITĂȚII VALAHIA DIN TÂRGOVIȘTE

  

   Cu ocazia celor 26 de ani de la înființarea Universității Valahia din Târgoviște, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon a participat, miercuri, 30 mai 2018, în Campusul Universității, la ședința festivă a Senatului acestei prestigioase instituții de învățământ superior.

   În prezența unor autorități județene și locale, a conducerii acestei instituții academice, a unor invitați și a numeroși studenți, Înaltpreasfinția Sa a elogiat activitatea științifică, de cercetare și didactică, desfășurată la Târgoviște, apreciind bunele relații dintre Universitate și Arhiepiscopia Târgoviștei, colaborare evidentă în cadrul a numeroase proiecte și programe, în interesul comunității noastre locale.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI