You are currently viewing ÎNCĂ O CASĂ AFECTATĂ DE INCENDIU REPARATĂ PRIN IMPLICAREA BISERICII STRĂBUNE

ÎNCĂ O CASĂ AFECTATĂ DE INCENDIU REPARATĂ PRIN IMPLICAREA BISERICII STRĂBUNE

          

 

 

   În spirit de comuniune și iubire creștină solidară, prin intermediul unei colecte, preoții Pr. Georgian Grigore, Pr. Dan Gabriel Pavelescu, Pr. Marin Bugiulescu, împreună cu credincioșii Parohiei Băleni Români, Protoieria Târgoviște Sud, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, au sprijinit familia domnului Marin Nicolae, din localitate, oferindu-i materialele de construcție necesare și manopera aferentă, pentru repararea acoperișului casei sale, ce a fost recent distrus de foc.

   Reamintim că Eparhia noastră a sprijinit, în ultima vreme, prin contribuția Centrului Eparhial, a unor preoți de la parohii și a enoriașilor, mai multe familii ce s-au confruntat cu accidente ce le-au distrus, parțial sau total casele.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI