You are currently viewing ÎNCĂ O INSTITUȚIE SOCIALĂ DÂMBOVIȚEANĂ AJUTATĂ DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ÎNCĂ O INSTITUȚIE SOCIALĂ DÂMBOVIȚEANĂ AJUTATĂ DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

  

   Centrul de Recuperare și Reabilitare pentru Persoane cu Handicap din Moreni a primit, miercuri 31 octombrie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, ca donație din partea parohiilor: Vlădeni I, Vlădeni II, Perșinari, Speriețeni și Postârnac, Protoieria Târgoviște Sud, produse alimentare și de igienă.
   Contribuție a Bisericii străbune la mai binele acestei instituții sociale, prin susținerea unor acțiuni cotidiene, această activitate filantropică se constituie într-un mijloc concret de mărturie a solidarității și iubirii creștine.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI