You are currently viewing ÎNCĂ O INSTITUȚIE SOCIALĂ DIN GĂEȘTI A FOST AJUTATĂ DE BISERICĂ

ÎNCĂ O INSTITUȚIE SOCIALĂ DIN GĂEȘTI A FOST AJUTATĂ DE BISERICĂ

În cadrul amplului proiect filantropic, inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, miercuri, 25 mai 2022, Spitalul din Găești a primit daruri din partea Protoieriei Găești și a parohilor: Petrești, Potlogeni Vale, Ionești și Greci II. Este vorba de produse igienico-sanitare necesare bunului mers al activităților curente instituționale, ca sprijin și dar pentru toți cei îngrijiți acolo. În același timp, se constituie într-un îndemn la imitare pentru mai binele tuturor celor în nevoie din comunitatea noastră locală.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI