You are currently viewing ÎNCĂ O INSTITUȚIE SOCIALĂ DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA A BENEFICIAT DE DARURILE UNOR PAROHII DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ÎNCĂ O INSTITUȚIE SOCIALĂ DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA A BENEFICIAT DE DARURILE UNOR PAROHII DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

Din nou, tineri din cadrul comitetelor de tineret parohial, alături de preoții lor, au oferit o mărturie de solidaritate creștină, dăruind, marți, 18 octombrie 2022, produse igienico-sanitare, Centrului de Asistență Medico-Socială de la Niculești.

În fiecare săptămână, astfel de daruri duc mai departe proiectul filantropic inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, de sprijinire a instituțiilor sociale din Eparhia noastră, ca implicare directă a Bisericii în viața comunitară locală.

 

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI