You are currently viewing LA FACULTATEA DE TEOLOGIE DIN TÂRGOVIȘTE A AVUT LOC EXAMENUL DE ADMITERE LA MASTER

LA FACULTATEA DE TEOLOGIE DIN TÂRGOVIȘTE A AVUT LOC EXAMENUL DE ADMITERE LA MASTER

Sub conducerea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, la Facultatea de Teologie a Universității Valahia din Târgoviște s-a desfășurat, luni, 20 septembrie 2021, examenul de admitere pentru cele două specializări: Doctrină, Știință, Misiune și Doctrina Socială și Ecumenică a Bisericii în contemporaneitate.

La examen, s-au înscris 38 de candidați, care au fost declarați admiși, în urma susținerii probei de concurs intitulată „Eseu tematic structurat”. Aceasta a constat în susținerea unui interviu în care candidații și-au prezentat eseul elaborat anterior, pe baza unei tematicii date.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI