You are currently viewing LA FACULTATEA DE TEOLOGIE DIN TÂRGOVIȘTE AU ÎNCEPUT ÎNSCRIERILE PENTRU ADMITERE

LA FACULTATEA DE TEOLOGIE DIN TÂRGOVIȘTE AU ÎNCEPUT ÎNSCRIERILE PENTRU ADMITERE

Facultatea de Teologie Ortodoxă și Științele Educației a Universității „Valahia” din Târgoviște organizează Examene de Admitere, pentru următorul an universitar, studii universitare de Licență și Master, după următorul calendar:

Cursuri universitare de Licență:
– 8-27 iulie – înscrierea candidaților
– 28 iulie – Examenul de Admitere
– 29 iulie – afișarea rezultatelor

Cursuri universitare de Master:
– 8 iulie – 18 septembrie – înscrierea candidaților
– 20 septembrie – Examenul de Admitere
– 21 septembrie – afișarea rezultatelor

Calendarul complet al Examenului de Admitere, actele necesare pentru înscriere, detalii despre modul de desfășurare a probelor de concurs, despre criterii de admitere și despre criterii de departajare, se regăsesc afișate, de asemenea, pe site-ul Facultății, https://ftose.valahia.ro/, secțiunea admitere.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI