You are currently viewing LA TÂRGOVIŞTE A AVUT LOC PREMIEREA CÂŞTIGĂTORILOR CONCURSULUI „ MESAJUL MEU ANTIDROG”

LA TÂRGOVIŞTE A AVUT LOC PREMIEREA CÂŞTIGĂTORILOR CONCURSULUI „ MESAJUL MEU ANTIDROG”

          

 

   Marţi, 24 mai 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON a avut loc premierea celor 28 elevi, câştigători ai Concursului, intitulat „ Mesajul meu antidrog”, organizat de Centrul de Prevenire, Evaluare şi Consiliere Antidrog Dâmboviţa, în colaborare cu Arhiepiscopia Târgoviştei, dar şi cu alte instituţii din judeţ, la Palatul Copiilor din Târgovişte. Concursul a avut în vedere conştientizarea pericolului consumului de droguri şi promovarea, în rândul tinerilor, a unui puternic mesaj de descurajare a acestui flagel contemporan.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI