You are currently viewing LA TÂRGOVIȘTE  VA FI INAUGURAT CENTRUL SOCIO-CULTURAL CREȘTIN ȘI MEDICAL AL PAROHIEI SF. VOIEVOD NEAGOE BASARAB

LA TÂRGOVIȘTE VA FI INAUGURAT CENTRUL SOCIO-CULTURAL CREȘTIN ȘI MEDICAL AL PAROHIEI SF. VOIEVOD NEAGOE BASARAB

Luni, 8 mai 2023, ora 13.00,  Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon va inaugura Centrul Socio-Cultural creștin și medical al Parohiei Sf. Voievod Neagoe Basarab din Cartierul Tineretului (SAGRICOM) al Municipiului Târgoviște.

În cadrul acestui Centru va funcționa un cabinet de recuperare medicală, înzestrat cu aparatură de calitate, personalul fiind instruit să asigure tratamente complexe, spre binele celor în suferință.

Vor putea fi tratate persoane cu afecțiuni: reumatismale inflamatorii și degenerative, periarticulare, stări postoperatorii sau post-traumatice, afecțiuni ale sistemului nervos central și periferic, precum și vasculare periferice.

Menționăm că biserica Parohiei Sf. Voievod Neagoe Basarab din Cartierul Tineretului (SAGRICOM) al Municipiului Târgoviște a fost târnosită în anul 2018, în cadrul unei fastuoase ceremonii.

 

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI