You are currently viewing LICITAȚIE PENTRU CONSERVARE-RESTAURARE PICTURĂ, LA PAROHIA IZVOARE

LICITAȚIE PENTRU CONSERVARE-RESTAURARE PICTURĂ, LA PAROHIA IZVOARE

Parohia Izvoare, Protopopiatul Târgoviște Nord, Arhiepiscopia Târgoviștei, organizează licitație în vederea adjudecării lucrărilor de conservare și restaurare a picturilor murale interioare, la biserica parohială, cu hramurile „Înălțarea Domnului” și „Sf. Arh. Mihail și Gavriil”, pentru o suprafață de aproximativ 750 mp.

Licitația va avea loc în data de 22 martie 2022, ora 11.00, la sediul parohiei din localitatea Izvoare, str. Învățător Elena Drăghici, nr. 188, comuna Izvoare, județul Dâmbovița.

Informații privind devizul lucrărilor de pictură și caietul de sarcini, pot fi obținute de la Pc. Preot paroh Andrei Alexandru Nedelea, telefon 0766840828, e-mail: parohiaizvoare@yahoo.com. Restauratorii de pictură murală vor prezenta oferte de execuție până la data de 21 martie 2022.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI