You are currently viewing LUMINA SOLIDARITĂȚII PRIN INTERMEDIUL DARURILOR ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

LUMINA SOLIDARITĂȚII PRIN INTERMEDIUL DARURILOR ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

          

 

          

 

   Joi, 12 ianuarie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, Centrul Eparhial al Arhiepiscopiei Târgoviștei a oferit, pentru 18 persoane vârstnice din cadrul asociației Suflet pentru oameni, daruri necesare, inclusiv alimente.
   Prin intermediul acestei acțiuni, s-a dorit să se ofere lumina solidarității și speranța de mai bine celor ajutați, dar și să se impulsioneze solidarizarea altor instituții și persoane pentru a dărui și sprijini oameni în nevoie din cadrul comunității noastre locale.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI