You are currently viewing LUMINA SPERANȚEI ȘI A DĂRNICIEI LA CENTRUL PENTRU COPII CU DIZABILITĂȚI, HOUSE OF ANGEL DIN GĂEȘTI

LUMINA SPERANȚEI ȘI A DĂRNICIEI LA CENTRUL PENTRU COPII CU DIZABILITĂȚI, HOUSE OF ANGEL DIN GĂEȘTI

 

    

 

   Joi, 28 iunie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, preoții: Iustin Mircea, de la Parohia Croitori, George Leu de la Parohia Cojocaru, Marin Marin, de la Parohia Răscăeți, Marius Iordache, de la Parohia Mătăsaru II și Nicolae Stefan, de la Parohia Mătăsaru, au oferit Centrului pentru copii cu dizabilități, House of Angel din Găești, produse alimentare si igienico-sanitare.
   Reamintim că acest proiect eparhial a fost inițiat de către Înaltpreasfinția Sa pentru a ajuta instituțiile sociale din județul Dâmbovița și pentru a invita la solidaritate și ajutor și alte instituții și persoane.

 


BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI