You are currently viewing MAI MULTE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI AU OFERIT INSTRUMENTE MEDICALE ȘI ALIMENTE SPITALULUI DE LA GURA OCNIȚEI

MAI MULTE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI AU OFERIT INSTRUMENTE MEDICALE ȘI ALIMENTE SPITALULUI DE LA GURA OCNIȚEI

          

 

   Parohiile Ocnița I, Ocnița II, Pietrari și Pucheni, Protoieria Târgoviște Nord, au oferit, marți, 14 august 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Spitalului de Psihiatrie Cronici – Gura Ocnitei, tensiometre Beurer, pulsoximetru Beurer, dulciuri și fructe.
   Parte a proiectului eparhial săptămânal de ajutorare a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa, această acțiune filantropică are ca scop, pe lângă ajutorarea concretă a acestei instituții și urmarea acestui exemplu și de către alții.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI