You are currently viewing MANIFESTARE DEDICATĂ MAMEI LA PAROHIA SF. VOIEVOD NEAGOE BASARAB DIN TÂRGOVIȘTE

MANIFESTARE DEDICATĂ MAMEI LA PAROHIA SF. VOIEVOD NEAGOE BASARAB DIN TÂRGOVIȘTE

Cu prilejul Zilei Internaționale a Femeii – 8 martie, în biserica Parohiei Sf. Voievod Neagoe Basarab din Târgoviște, sub coordonarea Pc. Pr. Paroh Dragoș Bădescu, tineri din cadrul Comitetului parohial au prezentat un program poetico-muzical dedicat mamei, în cadrul căruia au aprofundat vocația creștină și familială a acesteia.

Desfășurat cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, evenimentul s-a constituit într-un omagiu adus mamei și slujirii sale în comunitatea de credință, iar, în cadrul acestuia, au fost oferite mărțișoare doamnelor care au luat parte la acest moment.

Comitetul parohial de tineret de la Sf. Voievod Neagoe Basarab din Târgoviște este implicat în numeroase proiecte și programe artistice, social-filantropice, culturale și misionare, care sprijină activitatea pastorală din cadrul comunității parohiale din cel mai nou cartier al orașului nostru, ce poartă numele Cartierul Tineretului.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI