You are currently viewing MARȘUL PENTRU VIAȚĂ 2020 – ON-LINE ȘI ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

MARȘUL PENTRU VIAȚĂ 2020 – ON-LINE ȘI ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

          

       Din cauza restricțiilor actuale, provocate de COVID-19, duminică, 17 mai, de Ziua Națională a Familiei, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, MARȘUL PENTRU VIAȚĂ 2020, cu tema „Pentru viață. Pentru părinți. Pentru copii”, se desfășoară on-line și în Arhiepiscopia Târgoviștei, așezând istorica cetate de scaun munteană pe harta celor aproape 1.000 de localități din România, Republica Moldova, nordul Bucovinei și din diaspora, care celebrează împreună cel mai frumos dar din lume, darul vieții.

      Întrucât Arhiepiscopia Târgoviștei susținea anual organizarea acestui eveniment național și aduna peste 2.000 de tineri care mergeau prin centrul istoric al Târgoviștei, în acest an ne vom manifesta dragostea, sprijinul și solidaritatea față de părințiI și familiile care trec prin dificultăți majore, față de femeile aflate în criză de sarcină și față de copiii născuți și nenăscuți ai României, prin intermediul mijloacelor de comunicare on-line, prin postarea și distribuirea de clipuri și imagini, întâlniri, discuții și concerte, sub genericul Live for Life.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI