You are currently viewing MARŞUL PENTRU VIAŢĂ, ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI

MARŞUL PENTRU VIAŢĂ, ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI

  

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, Asociaţia Studenţilor Creştin Ortodocşi Români-filiala Târgovişte şi Asociaţia ProVita-filiala Târgovişte organizează sâmbătă, 26 martie 2016, „Marşul pentru viaţă 2016 – Pentru viaţă, pentru femeie, pentru familie. Evenimentul va debuta, la ora 12,00, în faţa statuii lui Mihai Viteazul din faţa Casei Sindicatelor şi va continua pe traseul: Parcul Mitropoliei-Complexul Mondial – Platoul Prefecturii – Monumentul Eroilor – Catedrala Mitropolitană.
    Această manifestare este organizată în peste 50 de oraşe din România şi Republica Moldova şi doreşte să sprijine valorile familiei tradiţionale, creştine şi româneşti. Anul acesta, este accentuată nevoia de a proteja viaţa, bunul cel mai de preţ oferit nouă de Dumnezeu, mai ales a copiilor nenăscuţi, demnitatea familiei şi rolul important al femeii în societatea noastră.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI