You are currently viewing MASĂ FESTIVĂ PENTRU DOAMNE OFERITĂ DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

MASĂ FESTIVĂ PENTRU DOAMNE OFERITĂ DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

Cu ocazia Zilei Internaționale a Femeii, Arhiepiscopia Târgoviștei a oferit, marți, 7 martie 2023, o masă festivă pentru 20 de doamne aflate în grija Biroului pentru Persoane Vârstnice din cadru Direcției de Asistență Socială Târgoviște.

Aceasta a avut loc cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon pentru a aprecia slujirea importantă pe care aceste doamne au avut-o în comunitatea noastră locală, dar și recunoștința de care se bucură în prezent.

Biserica apreciază activitatea importantă pe care doamnele o desfășoară în comunitatea noastră locală, apreciind rolul complementar, distinct și special pe care atât femeia, cât și bărbatul îl au în lume.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI