You are currently viewing MITROPOLITUL NIFON A PRIMIT COLINDĂTORI LA REȘEDINȚA EPARHIALĂ DIN TÂRGOVIȘTE

MITROPOLITUL NIFON A PRIMIT COLINDĂTORI LA REȘEDINȚA EPARHIALĂ DIN TÂRGOVIȘTE

     

 

   

   La Reședința eparhială din Târgoviște au fost primite grupuri de tineri colindători, vineri, 21 decembrie 2018, de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon. Aceastea au fost: Corul „Anastasis” de la Parohia Eroilor din Târgoviște, Grupul „Art Canto Morena” al Parohiei „Stavropoleos” din Moreni, Rapsozii Cetății de la Palatul Copiilor.
   Înaltpreasfinția Sa le-a oferit daruri colindătorilor, după ce le-a vorbit despre sensul autentic al sărbătorii Nașterii Domnului și importanța pastoral-misionară a colindelor, ca mijloc propice de vestire a mesajul evanghelic și a învățăturii noastre de credință.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI