You are currently viewing MITROPOLITUL NIFON A PRIMIT LA REȘEDINȚA EPARHIALĂ PE DOMNUL PREȘEDINTE AL CAMEREI DEPUTAȚILOR

MITROPOLITUL NIFON A PRIMIT LA REȘEDINȚA EPARHIALĂ PE DOMNUL PREȘEDINTE AL CAMEREI DEPUTAȚILOR

 

   Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon a primit, vineri, 15 martie 2019, la Reședința eparhială, pe domnul Liviu Dragnea, președinte al Camerei Deputaților, însoțit de doamna Rovana Plumb, Ministru Fondurilor Europene, de doamna Carmen Dan, Ministru de Interne, de domnul senator Mihai Viorel Fifor și de domnul deputat Corneliu Ștefan.
   Au fost abordate chestiuni legate de rolul Bisericii strămoșești în societatea românească și europeană, de promovarea valorilor spirituale și culturale românești, precum și de implicarea eclezială în diferite proiecte educaționale și social-filantropice.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI