You are currently viewing MITROPOLITUL NIFON A PRIMIT PE DOMNUL CĂLIN POPESCU TĂRICEANU LA REȘEDINȚA EPARHIALĂ

MITROPOLITUL NIFON A PRIMIT PE DOMNUL CĂLIN POPESCU TĂRICEANU LA REȘEDINȚA EPARHIALĂ

   

   Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon a primit vineri, 12 aprilie 2019, la Reședința eparhială din Târgoviște, pe domnul Călin Popescu Tăriceanu, Președintele Senatului României, însoțit de domnii: Daniel Chițoiu, Andrei Gerea și Ionel Petre.

   În cadrul discuțiilor, au fost abordate chestiuni legate de rolul important al Bisericii noastre în societatea contemporană, mai ales în ceea ce privește educația și filantropia, precum și aspecte privitoare la contribuția spirituală și culturală românească, în procesul integrării europene.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI