You are currently viewing MITROPOLITUL NIFON A PRIMIT VIZITA DOMNULUI THEODOR PALEOLOGU

MITROPOLITUL NIFON A PRIMIT VIZITA DOMNULUI THEODOR PALEOLOGU

 

   Vineri, 20 septembrie 2019, Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Nifon, Arhiepiscopul Târgoviștei și Exarh patriarhal, a primit, la Reședința Mitropolitană din Târgoviște, pe Excelența Sa, domnul Theodor Paleologu, eseist, profesor, diplomat și candidat la Președinția României, din partea Partidului Mișcarea Populară.
   În cadrul întâlnirii, au fost abordate subiecte importante ale ambientului public românesc, precum rolul Bisericii strămoșești în societatea contemporană, sprijinirea valorilor tradiționale și nevoia unei ample înnoiri morale.
   La întânire a mai participat: Pc. Pr. dr. Ionuț Ghibanu, Vicar Eparhial și domnul Florin Aurelian Popescu, fost deputat și președinte al Consiliului Județean Dâmbovița.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI