You are currently viewing NOI ACȚIUNI FILANTROPICE, ÎN CADRUL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

NOI ACȚIUNI FILANTROPICE, ÎN CADRUL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

                  

      La Spitalul Județean de Urgență din Târgoviște – Secția Psihiatrie Adulți și Copii, parohiile Sf. Gheorghe, Gheboieni, Vălenii de Jos și Vălenii de Sus au oferit, vineri, 7 iunie 2019, îmbrăcăminte pentru adulți și copii, utile perioadei de îngrijire în care aceștia se găsesc.

      Desfășurată cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte și Mitropolit Nifon, această activitate continuă seria acțiunilor filantropice, desfășurate săptămânal în instituțiile sociale și medicale din județul Dâmbovița, aparținând proiectului eparhial inițiat de Ierarhul nostru.

      De asemenea, joi, 6 iunie 2019, la Parohia Gura Vulcănii, cu străduința Pr. Ionel Topor și cu ajutorul membrilor Comitetului de tineret parohial, cu ocazia hramului parohiei, Înalțarea Domnului, au fost dăruite 120 pachete de alimente bătrânilor nevoiași din localitate.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI