NOI ACȚIUNI SOCIAL-FILANTROPICE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

     

 

  

  

   Vineri, 9 decembrie 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, Parohia Stavropoleos, Protoieria Târgoviște Sud, a oferit daruri, dulciuri și fructe, copiilor de la Grădinița nr.2, Riţa Gărgăriţa, din Moreni.

   Tot astăzi, Pr. Liță Savin, capelan al Penitenciarului Margineni, a organizat un pelerinaj, cu 10 persoane private de libertate, la Mânăstirea Viforata, în cadrul unui proiect social, inițiat de către părintele capelan, împreună cu conducerea penitenciarului.

   De asemenea, parohiile: Ulmi, Comișani si Stolnicul (din Târgoviște) au oferit alimente neperisabile Centrului de Asistență Medico-Socială de la Bucșani, în cadrul proiectului Eparhial de sprijinire a instituțiilor filantropice din Arhiepiscopia Târgoviștei, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI